• +48 507 942 842
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alimenty Warszawa

alimenty warszawa

Alimenty Warszawa - Radca Prawna

Radca Prawny Ewa Goszczyńska-Kondrat zapewnia pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego, między innymi na płaszczyźnie spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych.

Prawnik przyjmuje w Kancelarii Prawnej z siedzibą w Ząbkach oraz w Warszawie. Klienci mogą skorzystać z kompleksowej obsługi prawnej oraz zaczerpnąć porady prawnej w zakresie spraw rodzinnych.

Prawnik od spraw alimentacyjnych Warszawa, Ząbki

Alimenty, to, innymi słowy, obowiązkowe świadczenie, dostarczane na potrzeby utrzymania lub wychowania, wynikające z prawa rodzinnego oraz prawa rozwodowego. Alimenty mogą być wypłacane zarówno na rzecz dziecka, jak i małżonka.

Obowiązek płacenia alimentów na rzecz wychowania, wykształcenia lub zapewnienia odpowiednich warunków życia, zostaje ustalony przez sąd podczas sprawy alimentacyjnej. Alimenty mogą zostać nałożone zarówno na ojca lub matkę dziecka, a także na małżonka, czy małżonkę.

Zgodnie z art. 133 K.r.o. § 1. rodzice są zobowiązani do świadczenia alimentacyjnego na rzecz dziecka, które jest niepełnoletnie, nie jest w stanie utrzymać się samo lub też kontynuuje naukę po ukończeniu 18 roku życia. Warto pamiętać, że powszechnie znane wszystkim twierdzenie, iż obowiązek alimentacyjny trwa do momentu uzyskania przez dziecko pełnoletności, jest błędne i w praktyce wygląda zupełnie inaczej. Świadczenie alimentacyjne nie jest ograniczone stopniem wykształcenia dziecka, a zatem obowiązuje do czasu, aż dziecko będzie w stanie samodzielnie zarobić na swoje utrzymanie, bez względu na to, czy po ukończeniu szkoły średniej kontynuowało naukę, czy też nie.

Prawnik z Kancelarii Prawnej z siedzibą w Warszawie oraz Ząbkach zapewnia pomoc i obsługę prawną na płaszczyźnie spraw alimentacyjnych. Klienci mogą umówić się na konsultacje w kancelarii, aby zaczerpnąć porady prawnej w kwestii ustalenia alimentów, czy też czynności mających na celu wyegzekwowanie należnego świadczenia.

Alimenty - Pomoc prawna

Decydując się na wystąpienie o alimenty, warto skonsultować się uprzednio z adwokatem lub prawnikiem specjalizującym się w sprawach alimentacyjnych. Pomoc doświadczonego adwokata może okazać się nieoceniona. Radca Prawny Ewa Goszczyńska-Kondrat z Warszawy zapewnia wsparcie prawne Klientów, którzy mogą umówić się na konsultacje w siedzibie Kancelarii Prawnej.

Odpowiednia obsługa prawna może znacznie przyśpieszyć sprawę o alimenty, poprzez między innymi właściwie sporządzony wniosek o zabezpieczenie na czas trwania postępowania, innymi słowy na pozyskanie pieniędzy, zanim sprawa sądowa ulegnie zakończeniu.

Warto mieć na uwadze także fakt, iż przed wystąpieniem o alimenty należy zebrać odpowiednie dowody, uzasadniające naszą potrzebę otrzymywania świadczenia, jak i możliwości finansowe osoby, która zostałaby obarczona obowiązkiem alimentacyjnym.

Wsparcie prawne ze strony Adwokata z Warszawy i Ząbek wiąże się z wieloma korzyściami. Doświadczenie Prawnika w sprawach alimentacyjnych pozwala na lepsze sprecyzowanie potrzeb i oczekiwań osoby występującej o świadczenie. Ponadto Radca Prawny zapewnia pomoc w kwestii sporządzania odpowiedniej dokumentacji do sprawy. Klienci Kancelarii Prawnej z siedzibą w Warszawie oraz Ząbkach mogą liczyć na wsparcie Prawnika alimentacyjnego w zakresie przygotowania odpowiednio sprecyzowanego pozwu, przedstawiającego żądania strony.

Kancelaria Prawna Warszawa

Adwokat Ewa Goszczyńska-Kondrat specjalizuje się również w czynnościach mających na celu egzekwowanie należnych alimentów od stron, które uchylają się od płacenia.

Warto umówić się na konsultacje prawne w siedzibie kancelarii, aby otrzymać profesjonalną pomoc prawną lub też skorzystać ze wsparcia doświadczonego Prawnika w zakresie ustalenia wysokości alimentów.